Soru & Cevap

Sitemizdeki iletişim noktasından mail atmanız yeterli. Bulunduğunuz şehir deki personelimiz sizi arayacak ve ne zaman müsait olacağınızı soracak belirlediğiniz saat ve tarihte aracınızı yıkatıp personelimiz ile buluşun.

Personelimiz aracın resimlerini ekspertiz esnasında çekecek ve merkezimize aktaracaktır.

Ekspertiz raporlarının asıllarını size verecektir. Satılık fiyatı ve ilan açıklama metnini ona iletirsiniz o bize göderir.

Ücreti personelimiz elden alacaktır . Fiyatlarımız şehirlere göre değişmektedir. Vereceğiniz rakam 170 ile 250 tl arasında olacaktır. Ekspertiz ücreti de bu paranın içindedir.

Başka bir siteye ilan vermek ile bu siteye ilan vermek arasındaki fark şudur ;100000 binlerce aracın arasında sizin aracınızı satmanız ile burada gerçek durumu belli tramer sorgulaması ekspertizi yapılmış güvenilir bir siteden satmak daha kolay.

Diğer sitelerde herkesin aracı hatasız kusursuz yürüyeninde şanızmanında en ufak bir sorun yok servis bakımlı şeklinde onca yalan söyleyenin arasında sizin gerçeği söylediğinize alıcı nasıl inansın.

Burada sizden çok bize güvendiği için sizi arayacaktır buna emin alabilirsiniz.

Bize ödediğiniz parayı satılık fiyatınıza ilave edin bunun kimseye zararı olmaz çünkü 1 araç almak için alıcı 10 araca ekspertiz yaptırıyor şehir şehir geziyor.

Biz bunun önüne geçmek için bu siteyi oluşturduk. Alıcıya sadece beğenmesi ve bir kez daha ekspertiz yaptırıp alması kaldı onu da yaptıracaktır ilandan sonra bir şey olup olmadığını görmek isteyecektir.

İlanda gördğünüz aracı almaya gittiğiniz de sizde mutlaka ekspertiz yaptırın %90 aynı çıkacaktır fakat siz işinizi sağlama alın ekspertizden çıktıktan sonra bir yere sürtmeyeceği veya motorda bir arıza olmayacağının bir garantisi yok.

Ön bilgi olarak siz alıcılara sunduk takdir sizlerin. İlan verilecek araçların Tramer sorgulması da personelimiz tarafımızdan yapılmaktadır. Maalesef ülkemizde sorgulama da temiz çıkıp 6 ay veya 1 yıl sonra araçlarda pert kaydı düşe bilmektedir bu nedenden ötürü sorumluluk bize ait değildir sizin yapacağınız 5664 sorgulamasını biz yapıyoruz çünkü her araç için mesaj atıyorsunuz ay sonu bir bakmışsınız 100 tl geçmiş harcadığınız para sizin gibi birçok insan atıyor bu mesajları 1 araç için belki 1000 tl harcanıyor amacımız bu israf olan parayı önlemek

İLAN VERILDIĞI TARIHTEN ITIBAREN 3 AY SÜREYLE YAYINLANIR DAHA SONRA YAYINDAN KALDIRILIP SITEMIZDEKI EKSPERTIZ VERI BANKASINA AKTARILIR.

ŞIRKETIMIZ TARAFINDAN ILAN VERILEN VEYA BAŞKA SITELERDEN BULUNUNAN ARAÇLARIN EKSPERTIZ VERILERI VE ARAÇLARIN KM KAYITLARI PFD FORMATINDA EKSPERTIZ VERI BANKASINDA MÜŞTERILERIMIZE BELIRLI BIR ÜCRET KARŞLIĞI SUNULMAKTADIR

ILAN VEREN VEYA EKSPERTIZ YAPTIRAN HERKES BUNU KABUL ETMIŞ SAYILIR.

Bizim tüm şehirlerde kendi çalışanlarımız var.

Bize satıcının telefon numarasını ismini aracın marka modelini yazıp gönderiyorsunuz.
personelimiz önce satıcıyı sonra sizi arıyor. Satıcı ile buluşup ekspertize gidiyorlar .
Orada araçta gördüğü tüm kusurlu yerlerin fotoğraflarını çekip whatsapp tan size gönderiyor.
Boya ölçüm değerleri, Alt takımları, Motorda yağ kaçağı var vb.
Döşemeleri koltukları, gösterge paneli , kaportadaki göçük çizik ne görüyorsa fotoğraflıyor.
En son ekspertiz raporunun fotoğraflarını çekiyor.
Daha sonra ekspertizi yapan usta size telefonda aracı anlatıyor sonra aracı ekspertize götüren personelimiz araç hakkındaki görüşlerini size aktarıyor.

Ona göre karar veriyorsunuz.

Randevu almıyorsunuz ve araçlara satıcı müsait olduğu sürece aynı gün için de ekspertiz yapılıyor.

Size hesap numarası gönderiyoruz. Ödemenizi hesaba havale veya efete ile yapıyorsunuz. Hesap numarasını satıcı ile iletişime geçtikten sonra gönderiyoruz. Aracın ekspertize gireceği kesinleştiğinde. Ekspertize girmeden önce ücreti yatırmanız gerekiyor. Bazı müşterilerimiz yatırmıyor biz mağdur oluyoruz. Ekspertizin ve personelin ücretini biz ödemek durumunda kalıyoruz bir çok kez bu durumu yaşadık maalesef 5 parmağın 5 de bir değil. Önceden hizmetin bitiminde alıyorduk. İyi niyetimizi suistimal etmeye başlayan insanlar çıkmaya başlayınca bu uygulamadan vazgeçtik.

Yetkili servise de araç götürüyoruz. Siz neyi talep ederseniz onu yerine getiriyoruz. Yetkili servis ücreti Otomobilin markasına göre değişmektedir. Belirli bir fiyat söylemek doğru olmaz.

Arabasını satan kişinin söylediklerine inanarak yola çıktığınızı ve arabanın söylenenden daha fazla hasarlı çıktığını düşünürsek. Yol masrafınız gittiğiniz yerde ve yol da harcadığınız yemek paraları. Gittiğiniz şehirdeki ekspertiz veya yetkili servis ücreti ortalama 300-500 tl arası paranız cebinizden çıkmış olacak ve bir gününüz belki de iki gününüzden olacaksınız. Yorgunluğunuz cabası . Emin olun sizin yaptıracağınız ekspertizden daha detaylı ve dikkatli ekspertiz yaptırırız. Araçları ekspertize götüren kişiler bu konuda tecrübeli kişilerdir. Bazı şehirlerde kaporta ustaları ile bazılarında al sat yapan kişiler ile çalışıyoruz.
 

Aracın direklerinde boya olmamasına, şase, podyalar da işlem olmamasına, tavanında boya olmamasını dikkat etmelisiniz. Otomatik vites araçlarda geri kaçırmamasına , vuruntu, yağ yakma, üfleme olmamasına dikkat etmelisiniz.
 

Ekspertiz raporunu veren firma sorumludur raporundan. Biz aracılık yapan bir firmayız. Ekspertiz hata yapmasın gözden bir şey kaçırmasın diye araçtan anlayan kişiler ile çalışıyoruz. Büyük şehirlerde genelde sıkıntı olmuyor çünkü çalıştığımız firmalar bu konuda tecrübeliler. Alternatifleri olduğu için zamanla hangisi iyi hangisi kötü tecrübe edindik. İlçelerde ve bazı şehirlerde tek ekspertiz firması var ve o firmanın yaptığı işten endişe duyuyorsak ekspertiz bitiminde  sanayide tekrar baktırıyoruz. Size telefonda aracı bulduğunuz şehirdeki firmalar hakkında bilgi veriyoruz. Sizin kararınıza göre hareket ediyoruz.